top of page
  • תמונת הסופר/תBoaz Cinnamon

טיפים להתמודדות והחלמה מפוסט טראומה

אני שמח לתת לכם כמה עצות וטיפים בחינם, שיעזרו למי מכם שמתמודדים עם פוסט טראומה, להצליח לשפר את ההרגשה ביום יום, להצליח להכניס יותר שלווה אל החיים, ולהצליח ליצור חיים מאוזנים שניתן לקיים בהם זוגיות, קרירה, והגשמה אישית למרות הפוסט טראומה שברקע.


בועז זכריה סינמון טיפול בפוסט טראומה וחרדות
טיפול בפוסט טראומה

שמי בועז זכריה סינמון, ואני מחלים מפוסט טראומה מורכבת.

בתור אחד שבמשך שנים סבל ונאבק סביב התסמינים של הטראומה, אני יודע כמה מצוקה וסבל כרוכים בחיים כאלו - אלו לא חיים! והכי גרוע זה שהאנשים סביבכם כלל לא מודעים לכמות הסבל והצער שאתם חווים.

לכן אני מרגיש צורך לחלוק עמכם את הטיפים האלו, שעזרו ועדין עוזרים לי במסע ההחלמה מה פוסט טראומה שלי.

צריך לזכור שחוויה של חיים עם פוסט טראומה מורכבת זו חוויה שמוטמעת בגוף בצורה פיזית ממש, וזו חוויה שמוטמעת בנפש, ומשפיעה בצורה ישירה על התקשורת שלנו עם אחרים, ועל המסוגלות שלנו לפתח מערכות יחסים וחיים שיש בהם יציבות, איזון והרמוניה.


אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לקחת את החיים שלכם צעד אחד ענק קדימה - ולהחלים מפוסט הטראומה שלכם.


טיפ 1# - להסכים להיות משוגע


לקבל את השוני שקיים בכם, לקבל את צורת התקשורת שלכם עם אחרים גם אם היא לא מובנת ולא ברורה. לקבל את עצמכם ב100% עם כל השגעונות שלכם. ובקצרה - להפסיק לספור מה אחרים חושבים עלי. אולי הם חושבים שאתם דפוקים או שרוטים, ויכול להיות שהם צודקים, אבל לכם זה לא משנה כי אתם מתים על עצמכם, אתם אוהבים את עצמכם ואת השגעונות שלכם.


טיפ 2# - להיות בתנועה


חיים עם פוסט טראומה מורכבת, אלו חיים שהרצון המוביל בהם הוא להסתגר בבית, לראות נטפליקס, לאכול, לרבוץ על הספה. כדי להחלים מהטראומה אתם צריכים למרות האתגר והקושי - לקום ולזוז!

צאו החוצה, תטיילו ברחובות השכונה, תסתובבו בין חנויות בקניון, תשחו בבריכה המקומית, ואם קשה לכם לצאת מהבית אז תקומו מהספה ותקפצו מאה קפיצות במקום, זה חשוב למערכת הלימפית, זה קריטי לוויסות האנרגיה, לשמירה על מצב רוח טוב, וזה מלמד את המוח שאתם במקום טוב.


""אין לך דבר בעולם שעשוי לעזור לאדם להתגבר אף על הגרוע מכל, כמו הידיעה שיש פשר לחייו." (ויקטור פרנקל, האדם מחפש משמעות).

טיפ 3# - למצוא תחביב בעל משמעות


אתם חייבים למצוא סיבה לקום בבוקר, משהו שיעסיק אתכם, שימלא אתכם במשמעות, משהו שיהיה גדול יותר ממה שקורה סביבכם, שתוכלו לשקוע בעשייה סביב הנושא הזה. זה יכול להיות תחביב כמו איסוף בולים, צפרות, ספורט, כתיבה, מלאכות יד, נגינה, יש הרבה תחומים מהם אפשר לאמץ ולטפח תחביב. אם לא מצאתם כזה עד היום, אז עכשיו זה הזמן המתאים לאמץ תחביב חדש לחיים שימלא אתכם ויעניק משמעות ותוכן לחיים שלכם. תזכרו שמוח טראומתי לא מוצא עניין בחיים של יצירה, ואם אתם תמצאו עניין למרות חוסר הרצון של המוח, אז המוח ילמד שמשהו חיובי קורה בחיים שלכם, ותסמיני פוסט הטראומה ייחלשו.


טיפ 4# - נהלו יומן אישי


מחקרים גילו שכתיבה ביומן מועילה מאוד ליצירת ביטחון ויציבות נפשית.

כתבו יומן אישי, הקדישו לכך כמה דקות כל יום לפני השינה, סכמו את מה שקרה במהלך היום, את הרגשות שלכם, כתבו איך הייתם רוצים שיום המחר יראה, הקפידו על כתיבה ביומן בצורה עקבית ותראו איך החיים שלכם מתחילים לנוע לכיוון של עשייה והחלמה.


טיפ 5# - מיינדפולנס


הקדשת כמה דקות כל יום לרגיעה ולמדיטציה, מחוללת פלאים לאורך זמן, בעיקר עבור החלמה מפוסט טראומה.

היכולת ליצור מודעות למחשבות שנכנסות אל המוח, תעזור לכם עם הזמן ולאחר תרגול להצליח לווסת את זרם המחשבות, ולסנן את המחשבות השליליות, ולהכניס יותר מחשבות של שפע, מחשבות של אופטימיות אל החיים.

גם זה מלמד את המוח עם הזמן שאין לנו צורך בהגנה ובמחשבות מורידות, החיים שלנו היום ועכשיו טובים, יש לנו שפע, יש לנו עתיד מזהיר לפנינו, וכך עם הזמן האישיות הטראומתית תפנה מקום לאישיות שמחה, ומגשימה.ריפוי טראומות ויצירת שפע והגשמה

יש הרבה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לעצמכם לבד, לנוע קדימה ולהחלים.

אני ממליץ לכם לקרוא עוד מאמרים שמופיעים באתר כאן.

וליצור עמי קשר כדי לקבל ליווי ותמיכה בתהליך ההחלמה שלכם

באהבה בועז זכריה סינמון.

פרטי יצירת הקשר מופיעים בדף הבית של האתר הנמצא כאן.

ניתן לשלוח לי מייל לכתובת boazzechria@gmail.com

ניתן לשלוח ווצאפ למספר הפלאפון 054-9070483

Comments


bottom of page