top of page
  • תמונת הסופר/תBoaz Cinnamon

תשוקה להתמכרות ככלי לריפוי

תשוקה להתמכרות ככלי לריפוי

שיחה על מכורים, על תשוקה, ועל יכולות ריפוי:ידיים אוחזות פרח
ידיים אוחזות פרח

האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה עובר על אדם מכור?

כמה אנרגיה ותחבולות הוא צריך להמציא כדי למלא את התשוקות שלו?

האם אתם חושבים שקל לאדם לבגוד באשתו? שקל לאדם לשתות שוב ושוב כל יום מחדש לקום ולבחור בטיפה המרה על פני המשפחה והעבודה שלו?

אתם חושבים שקל לאדם לדחוף סוכר, פחמימות ומזון מהיר, יום אחר יום?


מאוד קשה, להיות מכור זו משימה קשה, מחייבת, שדורשת המון רצון ומשאבי אנרגיה זמינים.

בן אדם נרקומן או אלכוהוליסט, יכול לסיים את חייו ברחוב, לאחר שאיבד הכול, עני, נזקק, מלוכלך, ישן בחדרי מדרגות, איבד את אשתו ואת הילדים שלו, איבד כל תקווה. – אתם יודעים כמה כוח צריך כדי לחיות חיים ברחוב, בתחתית, ברפש?

המון כוח ועוצמה.

הרבה אנשים אחרים שאין להם את הכוחות האלו, יבחרו בחיים ממוצעים, משעממים, אפורים, הם ישקרו לעצמם ולאחרים, יעבירו את הזמן בעבודות שלא מסיבות להם נחת, וסביב אנשים שמשאירים אותם באזור הנוחות שלהם, ולעולם לא יפרצו מחוץ לאזור הנוחות ויממשו את הפוטנציאל שלהם.

אלו אנשים שיעבדו בעבודה שלא באמת מעניינת אותם, עם הילדים שלהם ינהגו בגסות, ובהתנשאות, עם בני הזוג במריבות אינסופיות שמתעוררות סביב שטויות.

העיקר לא להעז ולעמוד מול עצמם.

העיקר לא להגיע לקצה.

כי גם אם בקצה אחד ישנה הצלחה, אהבה, וחיבור, שפע, ונתינה, בקצה הנגדי ישנה חלילה התמכרות, אלימות, ואובדנות.

אז מי הם אותם מכורים שהעזו ללכת עד לקצה?

אלו אנשים עם חיבור לעצמם, הרבה פעמים נמצא ביניהם אנשים רגישים.

אנשים שעל פי רוב נושאים עמם כאב גדול, איזו פגיעה מהעבר שהם סוחבים על גבם.

אלו אנשים שכל כך רוצים חיים, רוצים הצלחה, רוצים שפע, רוצים חיבור לפנימיות – אך משהו חסר להם.

מה שחסר זו היכולת לנוע קדימה יחד עם הכאב, היכולת להביט לכאב בלבן של העיניים ולחבק אותו.

כי בהרבה מהמקרים הכאב מגיע יחד עם העצמי החשוף, הפגיע, שכבר חטף מנה או שתיים ואינו רוצה להיפגע שנית.

הכאב כל כך מייסר, התסכול הזה בין רצון לחיים של שפע ושגשוג, לבין פחד לחשוף את הכאב ולהתמודד עמו – הוא זה שמייצר את המוטיבציה להתמכרות.

הוא זה שגורם למכור לחזור שוב ושוב אל אותו סם או התנהגות מענגת.

וכמו במעגל קסמים אפל, ככל שהאדם חוזר אל ההתמכרות, כך מפח הנפש מתעצם, הפער גדל, והמוטיבציה להתמכרות מתחזקת.

אדם מכור לא יכול לזייף לעצמו חיים ממוצעים, הוא משחק במשחק של או הכול או כלום.


אני שואל,

מה יקרה אם אותו מכור יתחיל להשתמש בכוחות שלו לטובתו?

מה יקרה אם הוא יחליט לשים את כל הקלפים על עצמו,

ללכת עם הכוחות המופלאים שיש לו אל עבר הקצה השני אל עבר מסע של החלמה, של הכלה וקבלה?

מה יקרה אם הוא ישתמש בכוחות הקיצוניים האלו של הכול או כלום, אלו שגורמים לו לאובססיביות, וליכולת ללכת עד הקצה ומעבר, וישתמש בהם כדי לנוע לעבר מטרה נעלה מעצמו, להשקיע את הכוחות האלו בערך מוסרי נעלה, בנתינה, בעזרה לזולת, בעבודה רוחנית.

הרבה מאוד אנשים מכורים לשעבר הצליחו להרים את עצמם מחיים בקרשים, אל חיים של הגשמה, יצירה, ושפע גדול.

אחד מהם שאני מאוד מעריך הוא דוקטור רוב קלי שהיה אלכוהוליסט הומלס, והצליח לשקם את עצמו, היום הוא מטפל באלכוהוליסטים, מאמן סלבריטאים, ועשיר גדול.

(אתם יכולים לצפות באתר הבית שלו ולקרוא אודותיו דרך הקישור המופיע כאן).

והוא לא היחיד ישנם אלפים של מכורים ששיקמו את החיים שלהם והגיעו להצלחה יפה מאוד בין אם זה בחייהם האישיים ובמערכות יחסים ובין אם הצלחות כלכליות ואחרות.

ולמפרע אנו רואים מה קורה לסלבריטאים מכורים שמסיימים את חייהם מתים ממנת יתר, או מהתאבדות.

כי אדם שכואב לו בוחר בהתמכרות ובהדחקה במקום בקבלה והכלה, לא משנה כמה כסף, תהילה, כבוד יהיו לו, הסבל הפנימי רק יתעצם, עד שיגמור את אותו אדם לחלוטין.

ואתם יכולים ללגלג, ולחשוב אחרת, ולהגיד שזה לא נורא וזה שטויות, וכולם מכורים בימינו לדבר זה או אחר, ועדין אין זה משנה כהוא זה לתוצאה הסופית בה נראה אדם שהקדיש את חייו להתמכרות מסיים כקליפה, חסר כל ובסבל נורא.

כי ההתמכרות תהרוס את מערכות היחסים, את המצב הכלכלי, את העסק, ולבסוף את האדם עצמו.


לרבי נחמן מברסלב יש תורה מוכרת שאני מאוד אוהב, פרק ר.פ.ב.

בה הוא מדבר על החשיבות של לימוד כף זכות, של עין טובה, והוא מדבר על כך שאם נצליח לראות באדם נקודה טובה, ולהאיר אותה, להגדיל אותה, אותו אדם יכול דרך הנקודה הזו, ודרך האמונה שלנו והעין הטובה שלנו בו, לאחוז באותה נקודה וטובה ולהחלים, להשתחרר מהרגליו הרעים.

והדברים שאני כותב כאן הם מעין התורה הזו, להאיר בחייו של אדם מכור, את הנקודה הטובה, שהיא המקור לכך שהוא בוחר בהתמכרות, והיא הרצון שלו לשלמות, לאהבה, לשפע, והכוחות העצומים שקיימים באותו אדם, כוחות של עוצמה, נחישות, טוטליות, מסירות, וכן גם אהבה, אשר הוא משתמש בהם בתכונות האלו לרעה, על מנת להשביע את הצורך שלו בהתמכרות, על מנת להדחיק את הכאבים ולא להתמודד מול הפחד.

ואם הוא יבחר אותו אדם מכור, לאחוז בכוחות האלו, ולהתמיר אותם - על מנת להכיל את הכאב שלו, על מנת לחבק ולאהוב את עצמו יחד עם הקושי, יחד עם החושך, יחד עם זה שאולי אין הורים, ואולי אין פרנסה, ואין אור בקצה המנהרה – הוא יגלה לבסוף שהאחיזה הזו באמונה, ברצון לשינוי, בכוחות שלו, כדי להכיל את הכאבים ואת הרגשות המפחידים שעולים בו מבפנים ומאיימים לבלוע אותו, אותה אחיזה תביא בסופו של דבר לריפוי, לשחרור של השדים והכאבים שבנפש, להחלמה מההתמכרות, והרבה יותר מזה.

כי היא תביא גם חוסן פנימי, מסוגלות, חיבור עצמי, אהבה עצמית, ענווה, ומתוך כך תגיע ותיוולד גם יכולת נתינה, ואז בחזרה יגיע אל האדם שפע, יציבות, והאיזון שאותו אדם זקוק להם כל כך בחייו.


אז אם יש לכם בעיית התמכרות, אן אם מישהו שקרוב אליכם מתמודד עם התמכרות וקושי להיגמל ממנה, תאירו בו או בעצמכם את הנקודה הזו, תדליקו את האור הזה, תהיו מודעים כמה כוחות נפש יש לכם, כמה עוצמה, כמה יכולת ללכת עד הסוף בהתמסרות מוחלטת, תהיו מודעים כמה פוטנציאל יש בכוחות האלו, כמה מסוגלות אפשר לקבל דרכם כדי להחלים, כדי להשתחרר מהדברים שכובלים – וכן! להשתמש בכוחות האלו בעיקר כדי לקבל את הכאבים ואת הרגשות, להפסיק לברוח מהם.

אתם מדהימים!

אתם מסוגלים!

אתם אהובים באמת!

ואני מאחל לכם המון הצלחה ואהבה!


שמי בועז זכריה סינמון

מטפל בהתמכרויות אונליין, דרך תוכנית ליווי אינטנסיבית המעניקה תמיכה מלאה לאורך כל תקופת הגמילה. הטיפול מתבצע בגישת חיבור האדם אל מסע נשמתו – גישה שפתחתי המתמקדת בחיבור של האדם אל הערכים הנשמתים, אל יעדים ומטרות, בשילוב עם כלים טיפוליים של NLP, CBT, אימון אישי ודמיון מודרך.

אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר ולהתייעץ ללא עלות דרך הפרטים המופיעים בדף הבית כאן, או בתחתית העמוד.

בנוסף אני מזמין אתכם לקרוא בהרחבה על תוכנית הגמילה שלי דרך הקישור המופיע כאן.

שלכם באהבה בועז.


פלאפון – 0549070483


Comments


bottom of page