top of page
  • תמונת הסופר/תBoaz Cinnamon

על הקשר בין התמכרות וזימון שפע

על הקשר בין התמכרות וזימון שפע


מה הקשר בין התמכרות לבין היכולת שלנו לזמן שפע אל חיינו?


במאמר הבא אדבר על הקשר בין התמכרות וזימון שפע, או אולי נכון יותר להגיד הקשר בין התמכרות לחסימה של האפשרות לזמן שפע אל החיים שלנו.


כל אחד שמתמודד עם התמכרות, או שמכיר באופן אישי אדם מכור, יכול להצביע על הקשר בין התמכרות לטראומה. הסיבה המרכזית שמניעה את ההתמכרות, היא הצורך להקהות את תחושת הכאב שנוצרת מחוויית החוסר הפנימית. אדם שמרגיש ריקנות, חוסר ביטחון בקיום האישי, וחוסר יציבות בחיים, סופו שיחפש דרכים להקהות את תחושת הסבל והמצוקה הפנימית, ועל פי רוב הדרכים האלו יהיו דרכים שליליות שבמוקדם או במאוחר יובילו להתמכרות כזו או אחרת.


רוב האנשים שמתמודדים עם בעיית התמכרות, לא מודעים לכך שסיכויים טובים מאוד שיש ברקע פוסט טראומה שיצרה את המוטיבציה לביצוע פעולות היוצרות התמכרות.


אז מה בין זימון שפע להתמכרות?

פוסט טראומה!


הדבר שעומד בין אדם מכור לבין אדם החי חיים של שפע, זוהי הפוסט טראומה.

כשאני מדבר על שפע, הכוונה היא לאו דווקא לשפע חומרי בצורה של כסף, אלא לשפע במודעות ובנפש, ליכולת לחיות חיים המלאים בתחושה של ביטחון, יציבות נפשית, אהבה עצמית, היכולת לבנות מערכות יחסים מתגמלות, בין אם מדובר במערכת יחסים מול המשפחה הקרובה, הורים, אחים ואחיות, הילדים שלנו. או במערכת היחסים הזוגית, היכולת לבנות קשר זוגי שהבסיס שלו הוא נתינה, הדדיות, אהבה, התפתחות אישית. שפע בלבדיות שלנו מול עצמנו, ביכולת להרגיש מלאים, להרגיש שיש בנו ערך, שהמהות שלנו היא מהות של שפע.

אדם שחי במקום של שפע כזה, שפע ערכי! לא זקוק לדברים מנחמים, הוא לא זקוק לכל החומרים הממכרים שמטרתן היחידה היא להקהות את התחושות שעולות מבפנים, כי התחושות הפנימיות שלו טובות. הוא נמצא במקום טוב, בתנועה של התפתחות, בהגשמה, ביצירת חיים.

במקום שיש חיים – אין מוות!

והפוסט טראומה מה שהיא עושה זה להכניס לחוויה של הבן אדם את התחושה של המוות, המחשבות שאין טוב, שלעולם לא יהיה טוב, שאין לו עתיד, שאין טעם לחיים, אין טעם להתאמץ, ליצור, להיות בעשייה ובנתינה, כי הכול הולך להיחרב, האדם חי בתחושה שהוא על סף התהום, ועוד רגע ואיננו עוד.


כמה סבל נפשי, כמה קשה לחיות בתחושה כזו. בתחושה של מצוקה וחוסר אונים כל כך קשים שהדרך היחידה לברוח מהכאב הזה, היא על ידי מסיחי דעת, על ידי חומרים ממכרים, כל אחד וההתמכרות שלו, אדם אחד יסתפק בסוכר, באכילה רגשית והעמסת פחמימות, ובקצה השני אדם אחר, החיים ייקחו אותו להזרקה של הרואין, וליצירת חיים בתוך הזיה ובועה של שלווה מדומה שסופה הידוע הוא הרס מוחלט של העצמי וחלילה מוות.


אז יושב אדם בבית, ושואל את עצמו למה אין לי שפע בחיים?

מה שונה בי מאדם אחר שמצליח לזמן שפע?

מה אני יכול לעשות כדי להצליח ולמשוך שפע אל החיים שלי?

מהי תודעת שפע?


אז קודם כל צריך לשאול, מה אתה כן עושה בחיים כיום?

מהם ההרגלים שלך?

איך נראה סדר היום שלך?

מהם הכאבים שלך?

כי ברור שאם אין שפע, אז יש משהו אחר!


אי אפשר שיהיה ריק בלי שמשהו יכנס וימלא את אותו הריק.

אז אם יש ריק אבל האדם במודעות של שפע, אז הוא יוצר, לומד, עובד, מתפתח, ובסופו של דבר הריק הזה מתמלא בכלים ובסיס לחיים של שפע, והשפע אכן יגיע, גם רוחני וגם חומרי.

אבל אם אדם ממלא את הריק בכלום, סתם מבזבז את היום עם חברים, יוצא לשתות, משחק משחקי וידאו כל היום, מבטל את הזמן שלו או ממלא את הריק הזה בעבודה לא לו. עובד כשכיר עבור אחרים בעבודה שהוא לא אוהב, לא מרגיש ערך, הוא לא מתפתח ויוצר, אז להיכן השפע יגיע? אם מצד אחד אין ריק ומצד שני המלאות לא מזמנת שפע.

ואדם מכור, אדם שממלא את הריק בפעולות שיוצרות התמכרות, ובמשך שנים הזמן שלו הולך על פעולות של הרס עצמי, שנים של בזבוז זמן מול נטפליקס, אכילה רגשית, חלילה אדם שמבזבז המון כסף על הימורים, אלכוהול, סמים.

אז כן הוא מקבל הרגשה רגעית שהיא טובה, אולי אפילו אדרנלין, וחיי חברה, הוא מרגיש ברגע הנוכחי שכביכול טוב לו, אבל זה לא חיים.


אדם מכור חי בנתק מייעוד הנשמה שלו, חי בנתק מרצון הנשמה לשפע אמיתי, רצון לחיים של יצירה, התמודדות, הגשמה, נתינה. הוא חי חיים שאין בהם ערך, ואז הוא עומד ושואל למה אין לי שפע?

וזה כואב נכון!

כי אדם מכור הוא אדם חכם, וכנראה יודע טוב מאוד את הדברים האלו, אבל הכאב כל כך גדול, ותחושת חוסר האונים היא עוצמתית.

אז מה אפשר לעשות?

כאן אנו חוזרים שוב לעניין הפוסט טראומה, ברגע שאדם מבין שמה שהיה עד היום היה!

לא משנה כמה רחוק, וכמה הרס עצמי, ושנים שהתבזבזו, מה שהיה היה!

והיום עכשיו, לכל אדם יש את היכולת להבין שמה שתוקע אותו בחיים זה הבחירות שלו ביום יום, ובמקרה הזה זו ההתמכרות! ומה שמניע אותה, המוטיבציה להתמכרות היא הפוסט טראומה.


אדם שרוצה להפסיק אחת ולתמיד עם התמכרות, לצאת לחופשי, ובנוסף להצליח גם לבנות חיים שיש בהם שפע, חיים של הגשמה עצמית ויצירה.

עליו ללמוד לקבל את הכאבים שלו, להיות מוכן לכאוב אותם, להכיל את הטראומות מהעבר, לפתח חמלה, ללמוד אהבה עצמית מהי, להיות מוכן באמת לשחרר את כל הדברים שמונעים ממנו שפע כיום, בין אם אלו פעולות ומעשים, בין אם אלו אנשים מסוימים, לוותר על ההרס העצמי, להקריב את הטוב הזה כביכול בשביל לקבל טוב אמיתי, כדי לבנות חיים שיש בהם שפע אמיתי, רוחני, חומרי, ערכי!

לכל אדם מגיע לחיות חיים שיש בהם שפע!

לא משנה כמה בן אדם מרגיש שהוא רחוק ושהוא כביכול חסר סיכוי, תמיד יש תקווה, יש נשמה שרוצה ומחכה לאדם שיחליט ללכת איתה קדימה!


והמסר שלי בשבילך אם אתה מתמודד עם התמכרות, או אם מישהו מבני המשפחה מכור, שתדעו שתמיד אבל תמיד ישנה אפשרות לבחור, ויש אפשרות לתקן, וחיים של שפע והגשמה ממש עומדים מעבר לפינה ומחכים לכם – ומכל התמכרות אפשר להיגמל ולבנות חיים של חופש ואהבה.


תודה שקראתם, מקווה שקבלתם ערך ומוטיבציה לשינוי חיובי בחייכם דרך קריאת המאמר.

שמי בועז זכריה סינמון

מטפל בהתמכרויות, עוזר למכורים בתהליך הגמילה, ביצירת ערך עצמי, בניית מודעות גבוהה יותר, ויציאה לחופש מכל ההתמכרויות וההרגלים השליליים שאוחזים בנו.

הטיפול מתבצע בגישת חיבור האדם אל מסע הנשמה שלו.

אני מאפשר טיפול רק דרך האונליין בשתי דרכים.

דרך אחת היא בטיפול דרך שיחות וידאו פעם בשבוע, כשמטרת הטיפול היא בניית מסוגלות, בניית מוטיבציה לגמילה, וליווי בתהליך הגמילה מההתמכרות.

הדרך השנייה היא על ידי תוכנית גמילה מיידית, הנותנת לכם ליווי ומעטפת תמיכה מלאה 24/7, לחודש הראשון והקריטי של תהליך הגמילה מההתמכרות.

תוכלו למצוא פרטים נוספים אודות תוכנית הליווי החודשית בקישור המופיע כאן

תוכלו למצוא פרטים נוספים אודותי בקישור המופיע כאן.

ניתן ליצור עמי קשר ולקבל שיחת ייעוץ בחינם דרך כתובת המייל boazzechria@gmail.com

או דרך הווצאפ במספר 054-9070483

שלכם באהבה בועז זכריה סינמון.


התמכרות
התמכרות


Comments


bottom of page